111
8x2N2DmyOOA1 pscBRp2QEEI2 SZwZTt7T1AE3
http://wowslider.net/ by WOWSlider.com v8.6

Ватутінська ЗОШ №2 розпочала свою історію з  далекого 1950 року… 

Директорами  навчального закладу в період з 1950 по 2012 рік були:

  1. 1950-1954 - Руденко Василь Костянтинович.
  2. 1954-1956 - Гусак А.П.
  3. 1956-1958 - Коваль Г.С.
  4. 1958-1961 - Заховайко Панас Дмитрович. Народився в 1921 році в селі Павлівка на Звенигородщині. Свою трудову діяльність розпочав у віці 18 років в Северинівській школі вчителем української мови та літератури. Через рік потрапив до лав Червоної армії та пройшов тяжкі роки Великої Вітчизняної війни. В мирний час продовжив педагогічну діяльність на посаді директора Озірнянської, Козачанської та Ватутінських шкіл №2 та №6. Був унікальною людиною, шанованим директором і Учителем від Бога.
  5. 1961-1967 - Трубін Іван Авдійович
  6. 1967-1969 - Мазуренко Адольф Савович
  7. 1969-1974 - Левчук Лідія Якимівна
  8. 1974-1978 - Сидоренко Олександр Арсентійович, за фахом вчитель образотворчого мистецтва та креслення. З 1978 року працював у Ватутінській ЗОШ №1 вчителем. З 1997 по 2005 рік очолював роботу міського краєзнавчого музею.
  9. 1978-2001 - Мелашенко Петро Мусійович. Народився в 1939 році на Чорнобаївщині. За фахом вчитель фізики та математики. Спочатку працював на Київщині заступником а далі директором однієї зі шкіл. Отримав звання «Відмінник народної освіти». 22 роки очолював ЗОШ №2. Перебуває на заслуженому відпочинку.
  10. 2001-2009 - Козубенко Наталія Петрівна. Народилася 12 березня 1957 року в місті Ватутіне Черкаської області. В 1979 році закінчила Черкаський педагогічний інститут. Працювала вчителем російської мови та літератури. З 2001 року була призначена директором школи.
  11. 2010-2012 - Залізна Тетяна Іванівна
  12. 2012-2015 - Глобін Юрій Миколайович
  13. 2015-2016 - Залізна Тетяна іванівна
  14. 2017 - Глобін Юрій Миколайович

                                          Історична довідка

До 1985 року  школа була середньою.  З 1985 – середня загальноосвітня школа переведена у новозбудоване приміщення по вул. Миру, 5а.

У 1985 році піонерською та комсомольською організацією школи, педколективом школи було вирішено створити музей генерала армії М.Ф. Ватутіна.

Музей запрацював і працює дотепер. За ці роки в ньому проведено багато екскурсій, прийнято гостей школи і міста, відбулася велика кількість уроків патріотизму та виховних годин. Через розповідь учнів - екскурсоводів підростаюче покоління може більше дізнатися про велику Вітчизняну  війну, про життєвий та бойовий шлях генерала армії М.Ф. Ватутіна, про хід і особливості визволення Черкащини та рідного краю від німецько - фашистських загарбників. В роботі широко використовуються спогади ветеранів війни, записані нашими школярами. Часто й самі запрошені учасники бойових дій яскраво і правдиво відтворюють події тих часів на уроках мужності та уроках пам’яті. І молодші школярі, і старшокласники з хвилюванням слухають шанованих у нашому місті людей. І особливо велику радість викликає те, що останнім часом зростає інтерес молодого покоління до таких спогадів. Неоціненну допомогу в такій діяльності надає створений на базі музею пошуковий загін «Пам'ять».

Музей народознавство з’явився в нашій школі дещо пізніше. Кілька років назад вчителі - філологи ініціювали проведення пошукової акції «Збережемо спадок батьків». Зібраного матеріалу було так багато, що виникла потреба окремого приміщення для його зберігання. Коли було впорядковано всі зібрані старожитності, ідея створення музею виникла сама по собі. Адже із знання свого родоводу, історії рідного краю, батьківської домівки, маминої колискової пісні, особливостей національного одягу, предметів українського побуту починається любов і повага до Батьківщини.

На сьогодні в шкільному народознавчому музеї проводяться уроки української мови та літератури, уроки народознавчого та етнографічного спрямування, виховні години та звичайні екскурсії. Група екскурсоводів постійно знайомить бажаючих з виставковою експозицією, зібраними унікальними речами українського побуту, інтер’єром селянської хати, знаряддям праці українців минулого століття. А окрасою музею, його серцем є рушникова стіна, де представлено колекцію вишитих рушників Черкащини та різних регіонів України. 

Нещодавно в даному музеї з’явився новий куточок, присвячений вшануванню пам’яті жертвам голодомору. Його появі передувала грандіозна підготовча робота. Учні самостійно провели конкурс на кращий ескіз скульптурного зображення Скорботної матері - України, що втратила своїх дітей в жахливі роки голодомору. Самі ж учні власними руками і створили дане зображення за допомогою вчителів з міської школи мистецтв. А це ще одна з граней виховної системи, створеної О. А. Захаренком - розвиток дитячої творчості в комплексі різних підходів до формування особистості школяра. 

Пошукова та краєзнавча робота в нашому навчальному закладі організована досить серйозно.  Краєзнавчий шкільний гурток прийняв активну участь в конкурсі «Золота підкова Черкащини», дослідивши майже втрачену пам’ятку садово - паркової архітектури в селі Козацькому Звенигородського району. Було віднайдено унікальні фотографії панського маєтку, що був зруйнований на початку ХХ століття, відтворено історію будівництва Малої «Софіївки», розкрито проблему збереження парку в наші дні. Підсумок роботи гуртка було відмічено ІІІ місцем серед аналогічних досліджень в конкурсі. 

Нещодавно учні старших класів взяли  участь у дослідженні наслідків голоду 1933 року в нашому краї. Спочатку на уроках історії України було опрацьовано теоретичний матеріал, написано дослідницькі роботи, зібрано ілюстративні та архівні документи. Наступним кроком стало встановлення імен померлих в ті часи з двох сусідніх сіл, адже наше місто засноване значно пізніше, в 1948 році. Велику цінність становили спогади очевидців лихоліття, зібрані за допомогою місцевих краєзнавців, записані від своїх родичів та знайомих. Лише так опрацьований матеріал лишить помітний слід в душах дітей, змусить їх усвідомити подію по - іншому, бо вона зачіпає свій рід, людей яких знаєш і любиш. Невмирущі Свічки Пам’яті навіки запалали в чистих дитячих душах.

Школярі, що пройшли весь цей шлях встановлення історичної правди набагато глибше почали цінувати життя, розбиратися в політичних подіях, шанувати історичне минуле та його спадок.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.08.1997 за № 818 загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 2  м. Ватутіного  було  присвоєно почесне звання ім. М.Ф.Ватутіна. 
17.01.2005 Ватутінська середня школа №2 переіменована в Ватутінську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №2 ім. М.Ф. Ватутіна Ватутінської міської ради Черкаської області.
З 2001 року директором школи було призначено Козубенко Наталію Петрівну, за фахом учителя російської мови та літератури.
У 2010 році директором школи призначено Тетяну Іванівну Залізну, за фахом учителя хімії.
 
Кадрове забезпечення
У школі працює 74 працівників
 З них:49 вчителів 
- за спеціальностями:
Української мови та літератури- 6
Зарубіжної літератури- 2
Математики – 3
Іноземної мови- 5
Фізичного виховання – 3
Хімії-2
Історії -2
Біології – 1
Фізики -1
Початкових класів -11
Музики -1
Трудового навчання -2

Захист України - 2
Географії -1
 - за категоріями:
- 16 мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії”;
- 6 – „спеціаліст першої категорії”;
- 7– „спеціаліст другої категорії”;
- 13 – спеціалістів (з них 8 – молоді вчителі)
- 7 вчителів мають педагогічне звання „старший вчитель”;
- 4 - вчитель-методист;
- 1 – „відмінник освіти України”. 
Вчителі школи володіють методикою використання інформаційних технологій на рівні: високий- 10 вчителів,  середній- 19 вчителів, початковий -10 вчителів

Навчально-виховна робота

Зусилля педагогічного колективу спрямовані на розв’язання методичної проблеми «Підвищення якості навчально-виховного процесу шляхом використання інноваційних технологій».

Школа працює за філологічним (поглиблене вивчення української мови) та історичним профілями - суспільно-гуманітарний напрямок.

Виховна модель школи - «Втілення ідей авторської моделі школи О.А.Захаренка». Слід відмітити, що наша школа намагається наслідувати модель виховання учнів, започаткованої в школі над Россю не лише через почуття патріотизму, продовжуючи педагогічні традиції О. А. Захаренка, ми формуємо шанобливе ставлення дітей до своїх батьків, їхніх звичаїв і традицій, до Батьківщини - України. За висловом Вчителя з Сахнівки «Школа - це постійний, самостійний рух вперед, ідея, що повинна неодмінно захопити зразу трьох: учителя, учня, батьків». Лише при тісній взаємодії школи і батьків можна створити справжню Людину. Цьому сприяють батьківські збори, спільні засідання учительського та батьківського комітетів, проведення суботників і участь батьків у творчих справах своїх дітей, проведенню культурно - масової роботи.                                                  

Також велику увагу приділено як і в Сахнівській школі розвиткові індивідуальних здібностей кожного учня. О. А. Захаренко стверджував: «Людина без захоплення - пуста людина», тому в школі постійно працюють гуртки «Сувенір», «Художня обробка деревини різьбленням», «Юний стрілець», «Юний захисник»,«Колосок». 

У школі працюють факультативи: «Моя Черкащина», профілактичний курс «Діалог», «Журналістика», «Письменники-лауреати Шевченківської премії - золотий фонд української літератури», міжшкільний факультатив «Українська мова та курс довузівської підготовки», міжшкільний факультатив з історії.

Школа створила програму екологічного виховання учнів. Школярі, вчителі,  батьки та техперсонал як одна велика родина разом проводять благоустрій території, прибирають її, впорядковують клумби, приймають участь в біологічних та екологічних конкурсах і програмах. Зовсім нещодавно спільними зусиллями всіх шкіл міста та при допомозі місцевої влади, батьків засаджено садженцями міський пустир.

Захаренко писав: «Поспішайте робити добро людям, не припізніться!» Мова йде про людей, що під дією тих чи інших обставин втратили сили для повного життя, вони потребують фізичної допомоги чи просто моральної підтримки. Саме для цього в школі існує волонтерський рух, учасники якого піклуються про вчителів - пенсіонерів, які закріплені за кожним класом, надають посильну допомогу людям похилого віку, що проживають в нашому мікрорайоні, проводять акції милосердя, вітають зі святами ветеранів та пенсіонерів. Користь від цього дуже велика всім учасникам справи. Діти вчаться бути людьми, здатними допомогти, поспівчувати, розділити біду.

Досить значимою є участь школярів у системі учнівського самоврядування, через який вони підтримують порядок і допомагають вчителям в навчально - виховному процесі. Колектив шкільного парламенту, яким керує обраний самим дітьми президент, здійснює контроль навчання, поведінки, організовує свята, вечори, різноманітні акції.

Згідно такого виховного заповіту Великого педагога, що був вчителем від серця, працює наша Ватутінська загальноосвітня школа №2 імені М. Ф. Ватутіна, що знаходиться неподалік святих для кожного українця місць, пов’язаних з особою українського генія Тараса Григоровича Шевченка. Свою щоденну роботу дружній вчительський колектив школи спрямовує на формування в учнівської молоді саме патріотичних почуттів, бо найвищі прояви патріотизму починаються із пам’яті. Власне, реалізація поставлених завдань здійснюється через краєзнавчу, пошукову та гурткову роботу відповідного спрямування і, звичайно ж, музейну справу. У кожної людини є такі місця на землі, де вона почуває себе затишно і спокійно. Сподіваємось, що така виховна система, яка наслідує педагогічні ідеї творення сучасної людини Олександра Антоновича Захаренка, робить нашу школу другою рідною домівкою школярів. А доказом цього є те, що наші випускники завжди поспішають відвідати свій навчальний заклад, коли доля їх приведе до рідного міста.